4. B | Dnevi dejavnosti

NARAVOSLOVNI DNEVI

TOREK, 6. 4. 2021

Navodila za delo najdeš na tej povezavi.

TEHNIŠKI DNEVI

TOREK, 15. 12. 2020

Danes bomo izvedli tehniški dan. Navodila najdeš v kanalu na povezavi.

ŠPORTNI DNEVI

SREDA, 2. 12. 2020

A. UVODNI VIDEO

Spoštovani učenci, danes imamo na urniku naš 3. športni dan. Prisluhni učitelju Gorazdu v uvodnem videu spodaj, nato pa odpri navodila na spodnji povezavi.

B. NAVODILA (POVEZAVA) ZA DELO

C. IGRA Z ŽOGO (DŽOGANJE)

D. POHOD

E. ZAKLJUČEK

NARAVOSLOVNI DNEVI

Petek, 20. 11. 2020

DAN DEJAVNOSTI: Tradicionalni slovenski zajtrk

Današnji naravoslovni dan »Dan slovenske hrane«  je namenjen ozaveščanju o pomenu zdravega  načina življenja, kamor spada zdravo prehranjevanje.

Med zdravo prehranjevanje spadajo:

• zdrave prehranjevalne navade,
  • pet obrokov dnevno, med katerimi je zelo pomemben zajtrk,
  • veliko sadja in zelenjave,
  • pijemo dovolj vode,
  • kakovostna lokalno pridelana hrana.

Zelo pomembno je, da hrano kulturno uživamo, da imamo pozitiven odnos do hrane, ter ohranjamo čisto in zdravo okolje, kjer hrano pridelujemo.

Vsako leto je tretji petek v mesecu novembru posvečen slovenski hrani in v okviru tega se že deseto leto v šolah in vrtcih izvaja tudi tradicionalni slovenski zajtrk.

Ker zaradi izrednih razmer letos na ta dan ni pouka v šoli, bodo tudi dejavnosti pripravljene nekoliko drugače, a vseeno verjamem, da bo dan zanimiv in  uspešen.

Dobro preberi navodila in opravi naloge, ki so pred tabo.

Želim ti veliko uspeha, zadovoljstva, dobre volje in dober tek.

• Pripravi si zajtrk, kot bi ga imel v šoli na dan tradicionalnega slovenskega zajtrka:
  • kruh in maslo (lahko je tudi margarina, če nimaš masla),
  • med,
  • lonček mleka,
  • ter jabolko (ali po želji kak drug sadež).

Vzemi si čas in si zajtrk lepo serviraj na mizo. Preden ga poješ, zajtrk na mizi fotografiraj, nato pa ga v miru in počasi pojej.

Pri uživanju hrane si moramo vzeti čas, saj moramo hrano dobro prežvečiti. Če imaš srečo in je s tabo kdo doma, pripravi zajtrk še zanj in ga povabi k mizi.

Letošnji slogan je: »Zajtrk z medom – super dan!«

• Spodaj si poglej filmček Čebela v sliki in besedi.

Oglej si animacijo (klik) o Krajnski sivki.

Razmisli, zakaj so čebele pomembne za obstoj živih bitij in kaj bi se zgodilo, če jih več ne bi bilo. Svoje razmišljanje napiši in nariši v zvezek za NIT v obliki miselnega vzorca.

Miselni vzorec fotografiraj in ga skupaj s fotografijo zajtrka pošlji na moj mail.

• V šoli smo vsako leto vsi skupaj zapeli Slakovo pesem Čebelar. Ker letos to ni možno, si na spodnji povezavi predvajaj to pesem in jo zraven zapoj. Če imaš koga doma, naj se ti pridruži.